Most powietrzny

Ten tekst umieściłem na moim pierwszym blogu, w czerwcu 2005, od tamtego czasu trochę się zmieniło, a teraz ten wpis nabrał nowego znaczenia.  Dedykuję go tym wszystkim, którzy walczą…

„Call charge all 1 p per minute. Welcome to…, Please dial th number you’d like to call and finish by pressing the hash button”. Te słowa znają chyba wszyscy polscy użytkownicy telefonów komórkowych w Wielkiej Brytanii. Dzwoniąc do Polski, wybija się ten numer, następnie numer w Polsce, poprzedzony kierunkowym, minuta rozmowy kosztuje pensa. Wiele razy wyciskałem numer kierunkowy do kraju, postępując według instrukcji. Czasami, kiedy chcę dzwonić w sobotę i niedzielę muszę ten numer powtarzać kilkanaście razy! Sieć jest często tak przeciążona, że pomimo uzyskanego połączenie, nie słyszę rozmówcy albo vice versa. Ta cieniutka niteczka połączenia telefonicznego jest jak most lotniczy do Berlina Zachodniego. Sprawia, że otrzymujesz potężny zastrzyk energii życiowej. Jeden pens za minutę – małe rzeczy nadają smak życiu.

Bristol Bay view from Wales by lizzardo

 Na zdjęciu widok na Bristol Bay od strony Walii, ta ciemniejsza linia pomiędzy marsh fields a niebem to Anglia, Anglia leży na wschód od Walii a na wschód od Anglii Polska, dzisiaj z tych miejsc dotarło do mnie wiele ciepła i zrozumienia.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: