Stop stoning in Iran…

Zdjęcia, które oglądacie zostały zrobione przeze mnie, dzisiaj niecałą godzinę temu w centrum Newport. Krzyk rozpaczy czy prowokacja? Próba zwrócenia uwagi sytego i bezrefleksyjnego zachodu na rzeczy, które dzieją się „Bóg wie gdzie?” czy pokrzykiwania garstki szaleńców, traktowanych podobnie jak uliczni kaznodzieje wieszczący rychłą Apokalipsę? Zwróćcie uwagę na napisy na tabliczkach: Stop stoning in Iran, Stop hanging in Iran.

 

Stop stoning 1 by lizzardo

Stop stoning 2 by lizzardo

Stop stoning 3 by lizzardo

Note: All pictures published in this site taken by lizzardo. If you’d like use them just let me know where for info or leave a link to your site. Thank you.

Update: Cóż się okazuje? Po raz kolejny, że zajęci „kaczą zupą”, Bracia Marx – gdyby ktoś nie wiedział, okazujemy się małym, śmiesznym narodzikiem z wyimaginowanymi problemikami. O Pani ze zdjęcia No.: 3 rozpisują się we wszystkich językach świata. Wystarczy jej nazwisko wpisać w Google. Opozycja w Polsce posiedzi najwyżej 48 na dołku, a tu jak się tylko wychyli to Ją zaraz na szafot. Tutaj więcej o Maryam. Więcej pokory.

Reklamy

Komentarze 2 to “Stop stoning in Iran…”

  1. jah Says:

    niewiele wiemy, co się tam dzieje, bo mamy o Iranie niewielkie i bardzo uogólnione wyobrażenie. Myślę, że represje wobec niepokornych są na porządku dziennym. Swoją drogą działają tam nawet komuniści, którzy od lat 90 postulują zastąpienie alfabetu perskiego łacińskim w celu zniesienia dysproporcji edukacyjnych i kulturowych pomiędzy Persją a Zachodem.

  2. lizzardo Says:

    Jah, raczej niewiele jest relacji z samego Iranu, a te które miałem okazję czytać zrodziły więcej pyań niż dały odpowiedzi.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: